Село Підбірці (2,8 тис. мешканців) знаходиться на східній околиці Львова, з південно-західної сторони межує з с. Лисиничі.

Назва села вказує на те, що поселення виникло "під бором". Бором у всіх слов'янських мовах називається сосновий ліс. У 1977 році в селі проводились археологічні розкопки, в ході яких було виявлено сліди багатьох культур - поселення ронзового, ранньозалізного, ранньослов’янського часу та періоду Київської Русі. Є спогади очевидців, що при копанні фундаменту для церкви тут були знайдені римські монети, які передали в музей НТШ у Львові. Тоді о. Петро Пилипець говорив, що Підбірці є на 300 років старші від Львова.

Перші документальні згадки про Підбірці походять із львівських актів (1443р.), що їх подає «Географічний словник королівства польського». Цілком ймовірно, що існували більш ранні записи, проте в 1440 р. згорів львівський міський архів, де зберігались документи з княжих часів.

Розмежування між Підбірцями і Лисиничами, як стверджує історик, автор наукових публікацій з історії сіл Львівщини В.Лаба, було проведене в 1645 р. Між Підбірцями і Лисиничами колись існував ставок Мердерів, який належав до території села. Його до 1787 року спустили і там же утворили спільне пасовище між селами.

Підбірці є малою Батьківщиною відомих людей.

Тут народився Григорій Яхимович (1792 – 1863) — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви.

За словами В. Лаби, саме в Підбірцях народився Григорій Врецьона (1839-1901) – відомий український педагог, засновник громадсько-педагогічного руху Галичини, активний діяч товариства «Просвіта», шкільного товариства «Поміч», видавець і редактор «Шкільного часопису», фундатор стипендійного фонду для незаможньої української молоді.

В Підбірцях бували Кость Левицький – адвокат, депутат австрійського парламенту, голова уряду Західно-Української Народної Республіки; Володимир Геринович –доктор історичних наук, уродженець Трускавця, учасник проголошення ЗУНР, референт президента Української Національної Ради Євгена Петрушевича.

 

Сучасні Підбірці

Фельдшерсько-акушерський пункт

Пам'ятник борцям за волю і свободу України

Будинок залізничної станції

Українська Греко - католицька Церква Святого Миколая

Памятник Українським Січовим Стрільцям

Підбірцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівКаплиця при в'їзді в село